Buduj swoją markę, edukuj swoją społeczność, sprzedawaj swoje produkty!

Poznaj naszą redakcję!

Dochodzenie roszczeń

Kacper Zawadzki 2019-03-25 0 komentarzy
Dochodzenie roszczeń

Pierwszym krokiem przy windykacji należności zawsze powinny być negocjacje. Warto dać sobie chwilę na spokojną rozmowę i wysłuchać tłumaczeń dłużnika. Czasem bywa tak, że znajduje się on w bardzo niekorzystnej sytuacji finansowej i mimo chęci nie jest w stanie od razu spłacić całej należności. Czy oznacza to, że trzeba się zlitować i zapomnieć o własnych interesach? Oczywiście, że nie. W takiej sytuacji jednak rozsądne jest na przykład rozłożenie długu na raty. Dojście do kompromisu sprawi, że osoba winna pieniądze, nie będzie uciekać, a stopniowo spłacać swoje zaległości.

Niestety nie zawsze można dojść do kompromisu - niekiedy odzyskanie swoich pieniędzy wydaje się wręcz niemożliwe. Wówczas wstępuje się na drogę sądową. Należy złożyć pozew i odpowiednio przygotować się do rozprawy. Każde dochodzenie roszczeń w Szczecinie warto konsultować ze specjalistami od tego typu działań, którzy mają duże doświadczenie i wiedzę prawną. Dzięki dużemu obyciu nierzadko są w stanie przewidzieć rozwój sytuacji i zachowanie konkretnego dłużnika.

Jeśli rozprawa sądowa zakończy się pomyślnie, kolejnym krokiem jest postępowanie egzekucyjne. Na tym etapie również należy zwrócić szczególną uwagę na dokumentację. Firma Averto wspiera swoich klientów w różnego rodzaju postępowaniach. Pracownicy na bieżąco informują o rozwoju sytuacji i dbają o to, by osoba pokrzywdzona zdawała sobie sprawę ze swoich praw. Język prawniczy i zawiłości dokumentacji bywają skomplikowane. Szczególnie przydaje się więc tutaj przejrzysty język komunikacji i fachowe doradztwo windykacyjne.

Skomentuj wpis